BEYİN OLİMPİYATLARINA TED POLATLI KOLEJİ DAMGASI...

Türk Beyin Takımının düzenlemiş olduğu, Türkiye Beyin Olimpiyatları finali İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Türkiye'nin çeşitli illerinden yaklaşık 6500 öğrencinin katıldığı olimpiyatlarda okulumuzu ortaokul kategorisinde Umut Topaloğlu, Arman Ayten ve Gözde Nur Kalem; lise kategorisinde ise İrem Uğurlu, Seymen Koyuncu, Tunahan Turgut ve Görkem Aslan temsil etti.
Ülkemizi Dünya çapındaki yarışmalarda temsil edecek öğrencileri belirleyen final yarışması sonunda ortaokul öğrencilerimiz yaklaşık 6500 öğrencinin içerisinde ilk 20'ye kalma başarısı gösterirken; lise öğrencilerimizden Tunahan Turgut Türkiye 3.'sü, İrem Uğurlu Türkiye 4.'sü, Seymen Koyuncu Türkiye 10.'su ve Görkem Aslan Türkiye 15.'si olarak büyük bir başarıya imza atmışlardır.
Madalya ve ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer ve Türk Beyin Takımı Kaptanı Sayın Ferhat Çalapkulu tarafından alan öğrencilerimiz okulumuza bir kez daha büyük bir gurur yaşatmışlardır. TED Polatlı Koleji olarak öğrencilerimizi ve kendilerini yarışmaya hazırlayan matematik öğretmenlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


112   18 Mayıs 2019